Pagina principală Experți Psihologi
Tema se referă la subrubricile:
Câteva sfaturi practice de care la sigur vor avea nevoie mamele și tații. Cum refuzăm copilului anumite lucruri? — Explică psihologul pentru copii, Zinaida Caluian.
Nu o singură dată am auzit despre pericolul rețelelor de socializare, despre faptul că apariția acestora crează un șir de probleme. Cristina Eliseeva, specialist în marketing-online, respinge aceste afirmații și vorbește despre șapte factori ce demontrează importanța rețelelor de socializare.
Psiholog-consilierul Ecaterina Preguza vorbește despre cele mai importante repere în dezvoltare psihologică a preșcolarului mic. Vârsta analizată — 3-5 ani.
Cum obiceiurile pe care nici măcar nu le observăm ne strică viața și în ce mod putem scăpa de ele — explică Elena Bâceva, doctor în psihologie, gestalt-terapeut.
Pictorul, psihologul, art-terapeutul Inga Orehova explică în ce cazuri și cum poate fi de ajutor terapia prin artă.
Magia teatrului de păpuși la Academia Piticilor!
Cinci finaliști de doar 5 ani au încheiat cu succes un nivel din Smartymatica!
Pentru părinții care își doresc o aniversare de poveste pentru micuțele lor!
Oferă-i copilului tău o vacanță interesantă la Polyglot!
Descoperă Grădinița Teko din Chișinău!
Înscrie copilul la grădinița EduCentru pentru că aici micuțul se va simți acasă!
Încă o generație de mici absolvenți la Indigo!
Start înscrieri în grupa creșă la grădinița privată Erudio din Chișinău
Petreceri pentru copii
Clubul muzical
Centru de educație și recreere pentru copii
Grădiniţa privată
Creșă-grădiniță